Ubezpieczenie NNW dla studenta

Chociaż ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) dla studentów nie jest obowiązkowe, to jednak warto się w nie zaopatrzyć. Nie jest to duży wydatek, a w trudnych sytuacjach polisa może naprawdę znacząco pomóc.

Jeśli chodzi o zakres oferowanego ubezpieczenia to zależy on głównie od ceny- im tańsza oferta, tym zakres będzie mniejszy. Zazwyczaj jednak ubezpieczenie NNW obejmować może m. in. koszty hospitalizacji, wystąpienie urazów ciała, trwały uszczerbek na zdrowiu, śmierć ubezpieczonego w następstwie określonych zdarzeń. Najczęściej ubezpieczenie obejmuje nie tylko wypadki do których dochodzi na uczelni, ale także te, które zdarzają się poza nią np. w trakcie studenckich praktyk.

Jeśli wybrany przez studenta wariant ubezpieczenia jest w jego ocenie za wąski to zazwyczaj istnieje możliwość rozszerzenia jego zakresu. Nie jest to trudne, ale wiąże się z dodatkową opłatą, dzięki której możliwe jest dopisanie do umowy określonych świadczeń dodatkowych.

Ubezpieczenie NNW kierowane jest do różnych grup studentów np. dziennych czy zaocznych. Najczęściej zawierane jest ono na okres roku. Przed wykupieniem ubezpieczenia warto jest zapoznać się z ofertami różnych ubezpieczycieli, porównać je i wybrać to najkorzystniejsze.

Chociaż ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe, to jednak lepiej je wykupić. Nie bez powodu mówi się przecież, że „przezorny zawsze ubezpieczony”. A przy aktywnym życiu studentów szczególnie warto o takiej formie zabezpieczenia pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.