Kredyt hipoteczny w banku a BIK

Kredyt hipoteczny jest zawsze zabezpieczony dla banku na hipotece nieruchomości, która została zakupiona na tenże kredyt. Niezależnie jednak od tego, aby móc otrzymać z banku kredyt hipoteczny, kredytobiorca musi zostać pozytywnie zweryfikowany co do jego zdolności kredytowej.

Zabezpieczenie zabezpieczeniem, ale bank chce mieć jak najwyższą pewność, że kredytobiorca samodzielnie kredyt spłaci i bez opóźnień. Sprawdzana jest więc wysokość dochodów kredytobiorcy które osiąga on na podstawie umowy o pracę lub w innej formie, ale muszą to być dochody udokumentowane i regularne. Kolejnym istotnym czynnikiem rzutującym na decyzję kredytową jest ewentualne zadłużenie sprawdzane głównie w BIK, gdzie znajdują się informacje o innych kredytach zaciągniętych przez osobę ubiegającą się o kredyt, w naszym wypadku o kredyt hipoteczny. I nie chodzi tu tylko o zaległe kredyty ale też te które są spłacane bez opóźnień ale są obciążeniem dla kredytobiorcy.

Jak chodzi o ocenę zdolności kredytowej klienta dokonywaną przez banki, to sprawdzenie jego historii oraz aktualnego stanu kredytowych zadłużeń w Biurze Informacji Kredytowej jest standardem. Czy jest to warunek narzucony z góry, to nie jestem tego pewien. Nad działaniami banków czuwa Komisja Nadzoru Finansowego i wydała oraz od czasu do czasu wydaje nowe rekomendacje dla banków, ale prawdę powiedziawszy, to ja nie doczytałem się nigdzie o nakazie sprawdzania potencjalnych kredytobiorców w BIK.

Przed złożeniem wniosku o kredyt, kredytobiorca powinien pozbyć się jak największej wartości swych zobowiązań a przewidując, że będzie starał się niebawem o kredyt hipoteczny, nie powinien zaciągać innych kredytów ponad miarę. Dotyczy to także kart kredytowych. Oferty kart kredytowych są kuszące, ale nawet niewykorzystywana karta obniża zdolność kredytową jej właściciela: http://kredyt.sanok.pl/karta-kredytowa-a-informacja-w-bik/.
Różnice w wymaganiach zdolności kredytowej pomiędzy bankami mogą być znaczne, dlatego jeśli taka zdolność kredytowa jest na pograniczu (jest lub jej nie ma) to nie tylko numer jeden w porównywarce brać pod uwagę.

1 Reply to “Kredyt hipoteczny w banku a BIK”

 1. Ciao! praktyk.org.pl

  We present

  Sending your commercial proposal through the feedback form which can be found on the sites in the Communication section. Feedback forms are filled in by our application and the captcha is solved. The profit of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method increases the probability that your message will be open.

  Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

  The cost of one million messages 49 USD

  FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.

  This message is automatically generated to use our contacts for communication.

  Contact us.
  Telegram – @FeedbackFormEU
  Skype FeedbackForm2019
  Email – FeedbackForm@make-success.com
  WhatsApp – +44 7598 509161

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.