Jak kupić tanie ubezpieczenie OC?

Koszt obowiązkowego ubezpieczenia OC nadal jest dla większości ludzi zbyt wysoki. Chyba nie ma kogoś, kto nie chciałby płacić mniej. Zastanawiamy się jak kupić tanie ubezpieczenie OC, czym się kierować i do jakiego ubezpieczyciela się udać. Nawet oszczędność rzędu 200 czy 300 złotych może być znacząca, a zdarzają się przypadki, że za ubezpieczenie OC zapłacimy nawet kilka tysięcy mniej.

Tanie ubezpieczenie OC przez internet, czyli kalkulator robi swoje

Jakie towarzystwa oferują najniższe stawki? Każdy ubezpieczyciel faworyzuje w ubezpieczeniach konkretną grupę kierowców. Dla przykładu najlepsze najtańsze OC dla młodych kierowców oferuje Ergo Hestia, natomiast najlepszą stawkę dla kierowców w średnim wieku posiadających niedrogie samochody zapewnia Link4, natomiast tanie ubezpieczenie OC dla aut średniej klasy ma w swojej ofercie Liberty Direct.

Z wyliczeń kalkulatorów OC wynika, że stosunkowo najkorzystniejsze stawki za OC oferuje właśnie Link4, najdrożej natomiast zapłacimy w mało znanym towarzystwie ubezpieczeniowych Godhaer.

Kalkulator OC to świetna alternatywna, żeby znaleźć tanie ubezpieczenie. Większość systemów Direct oferuje ponadto zniżki, które sięgać mogą nawet 15% ceny ubezpieczenia. Żeby znaleźć tanie ubezpieczenie OC wcale nie trzeba poświęcać wielu godzin na spotkania i kalkulację poszczególnych cen ubezpieczycieli, najlepiej jest wykorzystać do tego celu właśnie kalkulator OC i sprawdzić, gdzie zagwarantują nam najkorzystniejsze warunki.

Ubezpieczenia OC prawie takie same

Do dnia dzisiejszego wybór polisy odbywał się przede wszystkim na podstawie jej ceny. Obowiązkowe ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej działają bowiem na takich samych zasadach. To powodowało jednak, że na rynku ubezpieczeń istniała niezdrowa konkurencja. Towarzystwa konkurowały ze sobą w celu zdobycia klienta i coraz bardziej zaniżały ceny. Tej sytuacji zapobiec ma ustawa o obowiązkowej bezpośredniej likwidacji szkód (BLS). Za sprawą tej ustawy firmy ubezpieczeniowe wprowadzą własne zasady obejmujące likwidację szkód i spowoduje to, że już nie tylko cena ubezpieczenia będzie wyznacznikiem tego, jaką polisę wybierzemy. Tanie OC może przecież nie mieć tak dobrych warunków, jak jego droższa wersja.

2 razy skomentowano “Jak kupić tanie ubezpieczenie OC?”

    1. Ubezpieczenia komunikacyjne OC mają taki sam zakres poza tym ubezpieczonemu zależy tylko na cenie takiego ubezpieczenia ponieważ to nie on uzyskuje ewentualne odszkodowanie. Ubezpieczonemu może zależeć na zakresie AC ale nie na zakresie OC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.